• (044) 350-20-20
  • (067) 409-55-55
  • (095) 409-55-55
Режим роботи: Пн - Пт: 08:30 — 18:00 / Сб: 09:00 — 16:00
Адреса: 03067, Київ, вул. Машинобудівна, 42.

Склопакети та їх актуальність

Французькі склодуви в середні віки вважалися визнаними майстрами своєї справи. Успадкувавши секрети склодувів Античності, вони вдосконалювали техніку виробництва. Так деяку кількість розплавленої скляної маси брали на кінець склодувної трубки, в трубку дули з великою силою, одночасно обертаючи її разом з скляною кулею, що утворилася на кінці. Скло витягувалося і куля набувала форми плоского диска, а з рівної його частини можна було вирізати невеликі квадратики, ромбики і трикутники. Після цього вони обрамлялися в свинцеві рамочки і служили в Середні віки для скління вікон.

Наступним етапом в обробці скла стало винахід техніки обробки скляних циліндрів. На кінці склодувної трубки отримували циліндр, у якого обрізали обидва кінці і після повторного нагрівання розкочували його на плоскій поверхні. Таким чином виходило прозоре та практично однакової товщини скло. Але в процесі виробництва билося дуже багато скла, і воно виходило дуже дорогим. Так що протягом довгого часу, щоб закрити віконні отвори, люди віддавали перевагу не склу, а промасленому паперу.
З роками метод циліндрів удосконалювався, але невеликі розміри циліндра обмежувало максимальний розмір одержуваного скла, через що вікна доводилося робити розділеними рамою на кілька частин.
З появою промислового методу витягування стела та подальшого його прокату між валками, скляні вікна стали масово з'являтися у будинках всіх верств населення. Але великим недоліком такого методу була нерівність скла через проходження скломаси між валками та подальше полірування.
Сучасний спосіб виготовлення FlOAT-скла був винайдений сером Алістером Пілкінгтоном у 1950-х на фабриці в Сент-Хеленс (Великобританія). При виробництві флоат-скла скляна маса виливається у ванну з розплавленим оловом. Поступово розливаючись, скло формує ідеально гладку поверхню, після чого охолоджується і піддається відпалу.
Саме в цей час став набирати популярності тренд енергозбереження. Так як повітря є хорошим утеплювачем, виникла ідея створити повітряну подушку між двома стеклами за допомогою дистанційної рамки та забезпечити її герметичність. Так і з'явилися склопакети.
З того часу принцип не змінився, хоча навіть зараз удосконалюється.
Стали застосовувати безпечне скло (триплекс і гартоване), наносити на скло всілякі покриття, виготовляти багатокамерні пакети.
Сучасні потреби будівництва вимагають збільшення обсягів виробництва склопакетів. Відкриваються нові заводи, запускаються сучасні лінії, які виготовляють кілометри склопакетів, здатні склити хмарочоси. Але залишилися заводи, такі як Київський завод скловиробів, які виготовляють індивідуальні склопакети, навіть якщо вам потрібний лише один. Ми Вам допоможемо!

Написати нам
Зворотний дзвінок

Надішліть нам свої контактні дані і ми передзвонимо Вам найближчим часом.

Дізнатися Вартість
Вгору